Όλα «ανοιχτά» από την αρχή στον 11ο όμιλο

Με δύο ισοπαλίες στα ισάριθμα ματς του 11ου ομίλου του Europa League, φάνηκε πως καμία ομάδα δεν έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης.

Τα Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Φέγενορντ 0-0 και Βολφσμπέργκερ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-1στην πρεμιέρα του 11ου ομίλου του Europa League έδειξαν πως θα γίνει μεγάλη «μάχη» γα την πρόκριση στους «32».

Βολφσμπέργκερ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-1
Μόλις στο 5’ ο Βλάσιτς έδωσε στον Γκάις και αυτός με ωραία προσποίηση και πλασέ μέσα στην περιοχή έκανε το 0-1. Στη συνέχεια, με πρωταγωνιστή τον Λιεντλ, οι Αυστριακοί έχασαν ευκαιρίες μέχρι το 30’. Στη συνέχεια, οι Ρώσοι ισορρόπησαν την κατάσταση και άρχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες, όμως κόντρα στη ροή του αγώνα εκείνη τη στιγμή, ο Λιεντλ στο 42’ με πέναλτι που έκανε ο Βάσιν στον Γιόβελιτς, ισοφάρισε σε 1-1.

Στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης, η ΤΣΣΚΑ έχασε ευκαιρίες, όμως, στη συνέχεια, η Βολφσμπέργκερ πήρε τον έλεγχο του ματς και άρχισε να χάνει αυτή ευκαιρίες. Η μπάλα ανεβοκατέβαινε στις δύο περιοχές, όμως δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Φέγενορντ 0-0
Μόλις στο 7’, ο Ντιέμερς ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, όμως στο πέναλτι που δόθηκε ο Μπέργκαις είδε τον Λιβάκοβιτς να αποκρούει. Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Φέγενορντ έδειξε πιο «ζωντανή» στο να πετύχει ένα γκολ, όμως η αποβολή του Σένεσι στο 73 με δεύτερη κίτρινη κάρτα ανάγκασε τους Ολλανδούς να οπισθοχωρήσουν στο τελευταίο 20λεπτο, όμως οι Κροάτες δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τις τρεις καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν.