Την «πάτησε» η Βραζιλία, νικηφόρα πρεμιέρα για Κολομβία (Στιγμιότυπα)

Στο «μηδέν» έμεινε η Βραζιλία στο παιχνίδι με την Κόστα Ρίκα, ενώ στο άλλο παιχνίδι του 4ου ομίλου του Κόπα Αμέρικα η Κολομβία επικράτησε 2-1 της Παραγουάης.

Η Βραζιλία είχε τις ευκαιρίες, αλλά η Κόστα Ρίκα μπορεί να πανηγυρίζει για το γεγονός πως το παιχνίδι για τον 4ο όμιλο του Κόπα Αμέρικα ολοκληρώθηκε 0-0.

Η «σελεσάο» έχασε ένα σωρό ευκαιρίες και έδειξε αδυναμία στο τελευταίο τρίτο στο παιχνίδι που έγινε τα ξημερώματα της Τρίτης στο Λος Άντζελες.

Οι Βραζιλιάνοι, μάλιστα, στο πρώτο μέρος του αγώνα είχαν πάνω από 75% κατοχή μπάλας, τους ακυρώθηκε ένα γκολ για οφσάιντ και έδειξαν πως δεν μπορούσαν να αντιμετωπίσουν τη σκληροτράχηλη άμυνα των Κοσταρικανών.

Η Βραζιλία συνέχισε το μονόπλευρο παιχνίδι και στο 63ο λεπτό του αγώνα, με τον Ντοριβάλ Ζούνιορ να υποχρεώνεται να φέρει από τον πάγκο τους νεαρούς Σάβιο και Έντρικ, ενώ ο Πακετά έχασε δύο ευκαιρίες (που τις έστειλε άουτ) στα δέκα τελευταία λεπτά.

Η Κολομβία, νωρίτερα, κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της Παραγουάης και να εδραιωθεί στην πρώτη θέση του 4ου ομίλου του Κόπα Αμέρικα.

Πηγή: sport-fm.gr