«Γκέλα» για Ουρουγουάη, άντεξε η Παραγουάη

Η Ουρουγουάη ήθελε «πάση θυσία» την νίκη για να βρεθεί στις θέσεις της απευθείας πρόκρισης στο Παγκόσμιο του Κατάρ. Αλλά έμεινε το 0-0 με την Παραγουάη.

Χωρίς τον Έντινσον Καβάνι αλλά με τον Σουάρες στη αρχική ενδεκάδα, η Ουρουγουάη δεν μπήκε δυνατά και έδωσε την δυνατότητα στην Παραγουάη να απειλήσει στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και πίεσαν για το γκολ που όπως φαίνονταν θα τους έδινε την νίκη. Αλλά δεν μπόρεσαν να έχουν την μεγάλη φάση που θα τους έδινε το γκολ και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στην βαθμολογία η Παραγουάη είναι στην 4η θέση με 7 βαθμούς έχοντας την ισοβαθμία από την Ουρουγουάη που επίσης έχει 7 βαθμούς αλλά είναι στην 5η θέση που οδηγεί σε αγώνα μπαράζ.