Άλωσε τη Φινλανδία και έκανε σεφτέ η Ιρλανδία!

Η Ιρλανδία πήρε την πρώτη της νίκη, επικρατώντας με 2-1 της Φινλανδίας, για την 3η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της League B του Nations League.

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Ιρλανδία, η οποία επικράτησε με 2-1 της Φινλανδίας στην έδρα των Σκανδιναβών (1-2).

Οι Φινλανδοί δεν έχουν κανέναν βαθμό μέχρι στιγμής, ενώ οι Ιρλανδοί έχουν 3.

Ο Πογιάνπαλο στο 17’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το παιχνίδι στη συνέχεια να είναι αρκετά ισορροπημένο. Η Ιρλανδία προσπαθούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, αλλά δεν τα κατάφερε, με την Φινλανδία να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα (1-0).

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο δεύτερο μέρος και ο Σκέιλς στο 57ο λεπτό έγραψε το 1-1. Στη συνέχεια οι δυο προπονητές έκαναν αλλαγές, με τον ρυθμό να μην είναι και πολύ καλός.

Τα λεπτά περνούσαν, με την Ιρλανδία να βγάζει ψυχή στο φινάλε και ο Μπρέιντι στο 88ο λεπτό έκανε το 2-1 για την ομάδα του, χαρίζοντάς της την πρώτη της νίκη!