Το 3ο χατ-τρικ του Ελ Αραμπί με τη φανέλα του Ολυμπιακού

Ελ Αραμπί, εσύ σούπερ σταρ! Ο Μαροκινός στράικερ πήρε το «όπλο» του και… γάζωσε τον Βόλο, οδηγώντας τον Ολυμπιακό σε μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Αφρικανός επιθετικός σκόραρε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και έδωσε στην ομάδα του το τρίποντο, με το οποίο επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο έμπειρος φορ έβαλε φαρδιά – πλατιά την υπογραφή του στο ματς με τους Θεσσαλούς και έφτασε τα 8 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και 9 συνολικά στη φετινή σεζόν. Ο Ελ Αραμπί με το χατ-τρικ που πέτυχε απέναντι στον Βόλο, ανέβηκε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, με τον Χερόνιμο Μπαράλες να είναι στη δεύτερη θέση, έχοντας 6 γκολ.

Αυτό ήταν το τρίτο χατ-τρικ που κάνει ο Μαροκινός επιθετικός με τη φανέλα του Ολυμπιακού, αφού είχε σκοράρει τρία γκολ στο φετινό ματς με τον Ατρόμητο και τρία γκολ στο περσινό παιχνίδι με τη Λαμία.

Στις 12/1/2020 οι Ερυθρόλευκοι είχαν περάσει από τη Λαμία με 4-0, για την 18η αγωνιστική του περσινού πρωταθλήματος, με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί να σκοράρει το πρώτο, το δεύτερο και το τέταρτο γκολ των Πειραιωτών. Το 3-0 είχε γίνει από τον Βαλμπουενά.

Στα μέσα Οκτωβρίου (17/10/2020) ο Ολυμπιακός είχε νικήσει με 4-0 τον Ατρόμητο, για την 5η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος, με τον Μαροκινού να πετυχαίνει επίσης χατ-τρικ. Ο Αφρικανός είχε το πρώτο, το τρίτο και το τέταρτο γκολ των Πειραιωτών. Το 2-0 είχε γίνει από τον Αχμέντ Χασάν.

Απόψε, ο Αφρικανός πήρε από το χέρι τον Ολυμπιακό και πέτυχε τρία γκολ μέσα σε 26 λεπτά. Στο 66’ έκανε το 2-1, στο 80’ το 3-1 και στο 90+2’ το 4-1. Μια ακόμα μεγάλη εμφάνιση από τον Ελ Αραμπί, που έφτασε τα 36 γκολ σε 65 συμμετοχές με τους Πειραιώτες, σε Ελλάδα και Ευρώπη. Τρομακτικό νούμερο από τον… killer του Ολυμπιακού, που σκορπάει τρόμο στις αντίπαλες άμυνες.