«Κόλλησαν» στο μηδέν ΑΕΛ και ΠΑΣ

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τα Γιάννινα (0-0) για την 15η αγωνιστική της Super League. Σε ένα κακό παιχνίδι, όπου στο δεύτερο ημίχρονο δεν πραγματοποιήθηκε καμία αξιόλογη φάση, ο ΠΑΣ είχε δύο σημαντικές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε το παιχνίδι πιο δυνατά και μόλις στο 6’ απείλησε, αλλά το σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς κατέληξε άουτ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν δύο μεγάλες ευκαιρίες.  Αρχικά στο 29’ με τον Καρτάλη και στη συνέχεια στο 43’ με τον Παμλίδη δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του  Νάγκι έχασε μοναδικές ευκαιρίες για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να δώσει προβάδισμα στον ΠΑΣ.

Στην επανάληψη το θέαμα ήταν κακό και οι δύο ομάδες προτίμησαν να παίξουν με... βαθιές μπαλιές που ήταν «βούτυρο στο ψωμί» των αμυντικών. Αποτέλεσμα να μην καταγραφεί καμία καλή στιγμή.

Οι «βυσσινί» παραμένουν στην προτελευταία θέση με 8 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ έχει 14 βαθμούς.

Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

Κίτρινες: Φιλίπ  - Κρίζμαν

ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Νάγκι, Ηλιάδης (53’ Τρούγιτς), Μιχαήλ, Σπαρβ, Φίλιπ Στελιάνο, Μιλοσάβλιεβιτς, Πλατέλλας (69’ Γλυνός), Ζίζιτς, Πινακάς, Μπέρτος (77’ Νούνιτς), Νικολιάς

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πέερσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης (86’ Λιάσος), Ελευθεριάδης (77’ Νάουμετς), Παμλίδης (77’ Λώλης), Κριζμάν (90+2’ Παντελάκης )