Έβγαλε σφυγμό και ανέτρεψε τον Παναιτωλικό με τριάρα ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σκούρα για 70 λεπτά στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό αλλά με δύο γκολ σε δύο λεπτά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και εν τέλει να επικρατήσει με 3-1 και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Ο ΠΑΟΚ αν και καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τον Παναιτωλικό, με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 από το 5' και τα βρήκε σκούρα για 70 λεπτά στο Αγρίνιο αλλά με δύο γκολ σε δύο λεπτά και πρωταγωνιστές τους Ζίβκοβιτς και Κωνσταντέλια κατάφερε να κάνει την ανατροπή και εν τέλει να φτάσει στη νίκη με 3-1 και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Ο δικέφαλος που εκτός από τα τρία γκολ είχε και δύο δοκάρια κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να μειώσει ξανά στον έναν βαθμό τη διαφορά από την ΑΕΚ. Από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου έκανε μια μεγάλη προσπάθεια για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, έπαιξε ανοιχτά, είχε τις ευκαιρίες της και σίγουρα μόνο ικανοποιημένος μπορεί να είναι ο Γιάννης Πετράκης.

Παναιτωλικός (Πετράκης): Τσάβες, Μλάντεν, Χουάνπι, Χατζηθεοδωρίδης (68' Φρ. Ντουάρτε), Τορεχόν, Σενγκέλια (68' Ντίας), Τσιγγάρας, Ζοάο Πέδρο, Μαλής, Στάγιτς, Λιάβας.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Kοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Μάρκος Αντόνιο, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Τζίμας (46' Σαμάτα).