Mαγεία Μπερνάρ, ανατροπή ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός αν και δυσκολεύτηκε κόντρα στη Λαμία πήρε εν τέλει τη νίκη με ανατροπή στο σκορ και με τον Μπερνάρ με δύο γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο, να οδηγεί τους πράσινους στη νίκη με 3-1 και να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης και να γνωρίζει την αποθέωση κατά την αλλαγή του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Βραζιλιάνος μάγος ο οποίος έχει συμφωνήσει να αποχωρήσει το καλοκαίρι από το τριφύλλι για να επιστρέψει στην πατρίδα του έχει πει πως θέλει να φύγει έχοντας πριν δώσει το πρωτάθλημα στον Παναθηναϊκό. Ο Μπενάρ ήταν αυτός που υπέγραψε τη νίκη των πράσινων και τους έφερε προσωρινά στην κορυφή στο +2 από τον ΠΑΟΚ και στο +1 από την ΑΕΚ με ματς περισσότερο.

Η Λαμία ήταν αυτή που είχε πάρει προβάδισμα στο σκορ αρκετά νωρίς στην αναμέτρηση με τον Σλίβκα μετά από λάθος της πράσινης άμυνας.

Το τριφύλλι είχε την τύχη να ισοφαρίσει γρήγορα το παιχνίδι με γκολ του Τσέριν μετά από ασίστ του Αράο και στο δεύτερο μέρος ήρθαν τα δύο γκολ του Μπερνάρ για να δώσουν τη νίκη στους πράσινους.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόβσκι, Κώτσιρας, Ακαϊντίν, Γεντβάι, Χουάνκαρ, Αράο, Τσέριν (89' Ζέκα), Μπερνάρ (90+2' Βέρμπιτς), Μπακασέτας (89' Τζούριτσιτς), Ιωαννίδης (89' Γερεμέγεφ), Σπόραρ (71' Παλάσιος).

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Αμαράλ (55' Σίντκλεϊ), Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες (70' Τσούκαλος), Σλίβκα, Τζανδάρης, Τσιλούλης (57' Βασιλαντωνόπουλος), Μάλτσι, Λέικ (57' Τόσιτς).

Πηγή: sport24.gr