Μεντιλίμπαρ: «Σίγουρα ο κόσμος κάτι θα βλέπει που του αρέσει»

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μίλησε στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Λαμίας (0-3).

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν ένα παιχνίδι δύσκολο και σκληρό απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο, η Λαμία μας δυσκόλεψε αρκετά. Είχε και μία καλή ευκαιρία για να σκοράρει στον αγώνα, όμως θεωρώ πως το γκολ που ήρθε για εμάς προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μας διευκόλυνε αρκετά και μας άνοιξε το δρόμο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε τον απόλυτο έλεγχο, ήμασταν καλύτεροι, βάλαμε τα υπόλοιπα γκολ και τελειώσαμε το παιχνίδι».
Μετά το τέλος του αγώνα ο κόσμος φώναξε το όνομά σας και αυτό του Ζέλσον Μαρτίνς, αυτό δείχνει μία πίστη στο πλάνο που έχει η ομάδα; «Πρώτοι εμείς θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο μας που μας στηρίζει σε όλα τα παιχνίδια. Είδαμε και στο Βόλο αρκετό κόσμο να έρχεται στο γήπεδο, όπως και τώρα στη Λαμία και αρκετός κόσμος ταξίδεψε μαζί μας για να μας δει. Είναι δίπλα μας είτε παίζουμε όμορφα, είτε άσχημα και είναι πάντα καλοί μαζί μας και είναι πάντα στο πλευρό μας και τους ευχαριστούμε για αυτό. Σίγουρα ο κόσμος κάτι θα βλέπει που του αρέσει, τώρα βλέπει την προσπάθεια του Ζέλσον Μαρτίνς ο οποίος έκανε μία καλή προετοιμασία και ήταν αποτελεσματικός και συνεχίζει να είναι, για αυτό και αρέσει στον κόσμο. Μετά από την περσινή σεζόν που ήταν δύσκολη για τον ίδιο με τραυματισμούς, τώρα όμως χαίρονται για αυτόν τον παίκτη γιατί αυτά που βλέπουν είναι όμορφα».