Νίκη τίτλου στην Τούμπα ο Ολυμπιακός! (vids)

Διπλό τεράστιας σημασίας πήρε στην Τούμπα η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς και ξέφυγε στο +5 από τον Δικέφαλο στη βαθμολογία!

Ακυρώθηκε γκολ του ΠΑΟΚ για το οποίο διαμαρτυρήθηκε έντονα, όπως και για τη φάση του τέρματος του Ολυμπιακού.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές συγκινήσεις, πέρα από μια πολύ καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Ελ Αραμπί έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Πασχαλάκη. Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε στο διάστημα 35'-45' και με αυτή τη φόρα μπήκε στο δεύτερο μέρος, παίρνοντας προβάδισμα στο 49' από αυτογκόλ του Γιαννούλη.

Ο ΠΑΟΚ απάντησε άμεσα πετυχαίνοντας γκολ με σκόρερ τον Βαρέλα, ωστόσο ο Γερμανός διαιτητής το ακύρωσε για οφσάιντ στην αρχή της φάσης μέσω του VAR. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ την άμυνα της ομάδας του Μαρτίνς αλλά ο Ολυμπιακός άντεξε μέχρι τέλους και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

ΤΕΛΟΣ αγώνα. 0-1 ο Ολυμπιακός

92' Γκασπάρ αντί Βαλμπουενά

90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

88' Αγωνία στην Τούμπα. Ο Ολυμπιακός αμύνεται να κρατήσει το 0-1. Ο ΠΑΟΚ πιέζει.

83' Ο Μασούρας αντί του Ραντζέλοβιτς στο ματς

82' Στη θέση του Λημνιού, πέρασε ο Λάμπρου

76' Κίτρινη κάρτα στον Μπα.

75' Ο Ελ Καντουρί στη θέση του Μαουρίσιο

74' Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια, η μπάλα άουτ

70' Σουτ από τον Καμαρά μετά από λάθος της άμυνας του Δικεφάλου, απέκρουσε ο Πασχαλάκης

69' Ο Χασάν παίρνει τη θέση του Ελ Αραμπί

Στην επίθεση ο ΠΑΟΚ, ετοιμάζει Χασάν ο Μαρτίνς.

65' Άκπομ στη θέση του Πέλκα για τους γηπεδούχους

63' Σε θέση άμυνας στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός

Πιέζει ο ΠΑΟΚ.

57' Σουτ από τον Βιεϊρίνια, η μπάλα κόντραρε, μπλοκάρει ο Σα

Δόθηκε οφσάιντ στην αρχή της φάσης από τον διαιτητή.

ΑΚΥΡΟ το γκολ μέσω VAR!

Ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Βαρέλα από κοντά ισοφαρίζει άμεσα!

52' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Τσιμίκας έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Πασχαλάκης, από προσπάθεια του Ραντζέλοβιτς, η μπάλα θα βρει πάνω στον Γιαννούλη και θα μπει στα δίχτυα!

49' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

46' Έναρξη του δεύτερου σαρανταπενταλέπτου

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Κακό ματς στα πρώτα 35 λεπτά, από εκείνο το διάστημα και μετά ανέλαβε δράση ο Ολυμπιακός, ο οποίος είχε δοκάρι με τον Ελ Αραμπί.

Τα τελευταία λεπτά ανήκουν στους Ερυθρόλευκους

45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

42' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για για τον Ολυμπιακό, με τον Βαλμπουενά να κάνει τη σέντρα και τον Ελ Αραμπί με σουτ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Πασχαλάκη

39' Ο Ελ Αραμπί κέρδισε φάουλ από τον Ίνγκασον στο κέντρο. Παρατηρήσεις του Φερέιρα στους παίκτες του

32' Κεφαλιά του Ίνγκασον από εκτέλεση κόρνερ του Βιεϊρίνια, η μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρι

30' Ο Καμαρά έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, σε κόρνερ ο Μπίσεσβαρ

Καλύτερος ο ρυθμός στο ματς στα τελευταία λεπτά.

24' Μακρινό σουτ από τον Τσιμίκα, η μπάλα άουτ

18' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρει στον Σφιντέρσκι και να βγαίνει άουτ

13' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, αλλά η εκτέλεση του Μίσιτς είναι κακή

Πρώτο δεκάλεπτο χωρίς φάσεις, με τον ΠΑΟΚ να έχει τη μπάλα αλλά χωρίς να απειλεί

Διακοπή γιατί η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική από τα βεγγαλικά.

6' Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνάει ανεκμετάλλευτο.

1' Ξεκίνημα στο ματς στην κατάμεστη Τούμπα