Το «τρένο» της Μαρσέιγ δεν έκανε... στάση ούτε στη Νιμ

Η Μαρσέιγ μπορεί στο Champions League να έχει πετύχει αρνητικά ρεκόρ αλλά εντός... Γαλλίας εξακολουθεί να είναι «τρένο» μιας και πέρασε από την έδρα της Νιμ με 0-2 και βρέθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Λίγες ημέρες πριν από τον κρίσιμο αγώνα της με την Σίτι στο Μάντσεστερ όπου θα παλέψει για να διεκδικήσει την 3η θέση του ομίλου από τον Ολυμπιακό, η Μαρσέιγ συνέχισε το εντυπωσιακό σερί της εκτός έδρας στην Γαλλία μιας και αγνοεί την ήττα στα τελευταία 14 παιχνίδια της, έχοντας ρεκόρ 11 νικών και 3 ισοπαλιών.

Η Μαρσέιγ... χτύπησε στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Μπενεντέτο στο 57ο λεπτό, κάνοντας το 0-1, ενώ η αποβολή του Κούμπας στο 78ο λεπτό, βοήθησε τους φιλοξενούμενους στο έργο τους. Την νίκη «σφράγισε» ο Ζερμέν με γκολ στο 84ο λεπτό.

Η Μαρσέιγ είναι στην 2η θέση με 24 βαθμούς, έναν πίσω από την Παρί, ενώ η Νιμ στην 16η με 11 βαθμούς.