Διασύρθηκε η Μονακό, 1-5 από την Στρασμπούρ! (vid)

Δεν έχει τέλος η κατηφόρα για την Μονακό, που διασύρθηκε με 5-1 από την Στρασμπούρ. Διπλό η Τουλούζ, βαθμό στο τέλος η Νις.

Η Μονακό δέχεται το ένα χαστούκι μετά το άλλο παρά τις μεταγραφές που ζήτησε ο Ανρί και γίνονται. Το τελευταίο βατερλό ήρθε στο εντός έδρας ματς με την Στρασμπούρ, που στράβωσε από πολύ νωρίς, όταν στο 7’ ο Νάλντο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

Στο 12’, λοιπόν, ήρθε το 0-1 με τον Αριόκ, ενώ στο 17’ το 0-2 με τον Τόμασον! Οι γηπεδούχοι πίεσαν στη συνέχεια, έχασαν ευκαιρίες, μείωσαν με τον Φαλκάο στο 22’, όμως μέχρι εκεί. Η μεγάλη αντεπίθεση δεν ήρθε ποτέ και τα πάντα τελείωσαν, όταν στο 63’ ο Σισοκό με γκολάρα έκανε το 1-3. Στο 68’ ο Αριόκ βρήκε ξανά δίχτυα για το 1-4, ενώ το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 4’ των καθυστερήσεων, όταν ο Φοφανά έκανε το τελικό 1-5 στην κόντρα, τη στιγμή που και η Στρασμπούρ είχε μείνει με 10 παίκτες από το 69’, όταν ο Μίτροβιτς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Στα άλλα ματς η Τουλούζ απέδρασε με νίκη 1-0 από την έδρα της Νιμ χάρη στο γκολ του Σανόγκο από το 41’, ενώ ο Βάλτερ έσωσε τη Νις από την ήττα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 την καλύτερη Ρεμς, που είχε προηγηθεί στο 12’ με τον Ουντέν, με πέναλτι στο 9’ των καθυστερήσεων!