«Φρένο» στη Λιόν από τη Χάβρη!

Τέλος στο σερί των τριών νικών της Λιόν έβαλε η Χάβρη, επικρατώντας 3-1!

Έκανε… στάση η Λιόν! Οι «λιονέ» μετρούσαν τρεις σερί νίκες μέχρι την επίσκεψή τους στη Χάβρη, όπου ηττήθηκαν 3-1, για τη 18η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 18’ με τον Γιορίς, ενώ στο 30’ η Λιόν έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Ο’ Μπράιαν.

Στο 50’ η Χάβρη διπλασίασε τα τέρματά της με τον Σαμπί, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά με τον Λακαζέτ, τέσσερα λεπτά αργότερα. Ωστόσο, με ένα υπέροχο τέρμα ο Οπερί έκανε το 3-1 στο 62’ και εκεί ουσιαστικά «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του.

Μάλιστα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «λιονέ» έμειναν με εννιά, καθώς αποβλήθηκε και ο Τσαλέτα-Τσαρ, με απευθείας κόκκινη κάρτα για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Αλιουί.

Μ’ αυτό το τρίποντο, η Χάβρη ανέβηκε στους 22 βαθμούς και έπιασε τη Ρεν στη 10η θέση, ενώ η Λιόν παρέμεινε στους 16β. και στη 15η θέση.