Καθάρισε… στεγνά τη Λιόν η Μονακό!

Μία ανώτερη Μονακό «καθάρισε» σε 15 λεπτά στο δεύτερο μέρος τη Λιόν, επικρατώντας 2-0, για το 2/2 στη φετινή Ligue 1.

Με αρκετή άνεση και χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση, η Μονακό πέρασε από την έδρα της Λιόν, νικώντας 2-0, για το 2/2 στη φετινή Ligue 1.

Η ομάδα του Πριγκιπάτου ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, με τους «λιονέ» από την άλλη να μην απειλούν σχεδόν καθόλου και να αντέχουν στο πρώτο ημίχρονο.

Κομβικό σημείο της αναμέτρησης ήταν το 15λεπτο 65’-80’ στο δεύτερο μέρος, όπου οι Μονεγάσκοι σημείωσαν τα δύο τέρματά τους, με τα οποία «καθάρισαν» τους τρεις βαθμούς.

Έτσι, η Μονακό ανέβηκε στους 6 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Λιόν έμεινε χωρίς νίκη, μετά την ήττα με το βαρύ 3-0 στην πρεμιέρα από τη Ρεν.