Μονπελιέ - Παρί 1-3: Ανατροπή με φονική τριπλέτα! (vid)

H Παρί Σεν Ζερμέν τα βρήκε σκούρα απέναντι στη Μονπελιέ, αλλά με ένα εξαιρετικό τελευταίο εικοσάλεπτο έκανε την ανατροπή και επικράτησε 3-1 εκτός έδρας.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ έφτασε έτσι τις 13 φετινές νίκες σε 16 αγώνες και βρίσκεται πια στο +8 από τη Μαρσέιγ.

Κορυφαίοι των Παριζιάνων ήταν οι τρεις της επιίθεσης, Νεϊμάρ, Εμπαπέ και Ικάρντι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41' με αυτογκόλ του Παρέδες και μέχρι την αποβολή του Μέντες στο 72' κρατούσαν το αποτέλεσμα. Ωστόσο, έπειτα από αυτήν, η Παρί εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα κι έφτασε σε μια μεγάλη ανατροπή! Στο 74' ο Νεϊμάρ ισοφάρισε, δυο λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ... τρίτος της παρέας, Ικάρντι, σκόραρε στις καθυστερήσεις και διαμόρφωσε το τελικό 1-3!