Ιανός ήταν... η Μπάγερν! Ρήμαξε τη Σάλκε με 8-0! (vid)

Ακραία καιρικά φαινόμενα στο Μόναχο, όπου η καταιγιστική Μπάγερν δεν έδειξε τον παραμικρό οίκτο στην Σάλκε, την οποία συνέτριψε με το απίστευτο 8-0.

Αν η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, τότε οι αντίπαλοι της Μπάγερν ας προφασίζονται κάτι και ας μην κατεβαίνουν στο γήπεδο. Η πρωταθλήτρια Ευρώπης συνέχισε στους φρενήρεις ρυθμούς του καλοκαιριού και μετά την οκτάρα στην Μπαρτσελόνα, έριξε άλλη μία στην Σάλκε στην πρεμιέρα της Bundesliga.

Η ομάδα του Χάνζι Φλικ ήταν καταιγιστική και ήδη από το ημίωρο είχε καθαρίσει την υπόθεση νίκη, φτάνοντας στο 3-0 χάρη σε τέρματα των Γκνάμπρι (4’), Γκορέτσκα (19’), Λεβαντόφσκι (31’ πεν.).

Ο Γκνάμπρι πέτυχε το πρώτο χατ-τρικ της σεζόν με άλλα δύο τέρματα στο ξεκίνημα της επανάληψης (47’, 59’), όμως το μαρτύριο της Σάλκε δεν είχε τελειωμό.

Ο Τόμας Μίλερ βρήκε κι αυτός δίχτυα (70’), ενώ στο ντεμπούτο του με τους Βαυαρούς ο πρώην παίκτης της Σάλκε. Λιρόι Σανέ μετά από δύο ασίστ πέτυχε κι αυτός ένα γκολ (71’).

Ο Φλικ έριξε μέσα πιτσιρικάδες, αλλά ούτε και τότε υπήρξε παύση πυρός. Ο νεαρός Μουσιάλα έκανε το τελικό 8-0 στο 81ο λεπτό, με την Μπάγερν να δείχνει από το ξεκίνημα ότι θα είναι αμείλικτη και φέτος.