Ξέρανε την Γκλάντμπαχ στο 96’ η Στουτγκάρδη!

Στο τέλος… χαμογέλασε η Στουτγκάρδη.

Η Μπορούσια βρέθηκε αγκαλιά με νίκη, έχοντας προηγηθεί δύο φορές, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τον τελευταίο λόγο ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 96’ με πέναλτι του Γουαμανγκιτούκα.

Συνεπώς, τράβηξε… χειρόφρενο στους φιλοξενούμενους που ήταν κοντά σε τρίτη διαδοχική νίκη και διατήρησε τη διαφορά τριών πόντων που έχει η Γκλάντμπαχ.

Με αυτήν τη συνταγή (δηλαδή από την άσπρη βούλα) άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Στιντλ στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από το μαρκάρισμα του Σόσα στον Λάινερ. Ο Γκονζάλες ισοφάρισε στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης με ωραία κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στην αντίθετη γωνία. Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, αφού στο 61’ έπειτα από ωραία δομημένη αντεπίθεση ο Ζακάρια πλάσε για το 1-2, έπειτα από ωραία κάθετη του Στιντλ.