Ματσάρα στο Φράιμπουργκ με τον Σάλαϊ... θεατή (video)

Ματσάρα στο Φράιμπουργκ, όπου η ομάδα του Στράιχ και η Στουτγκάρδη αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για να πάρουν τον πρώτο βαθμό της σεζόν. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 1’ με τον Γκόντορφ, όμως λίγο πριν το ημίχρονο ο Ινσούα με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1. Δεν αγωνίστηκε ο Ρόλαντ Σάλαϊ, που έμεινε στον πάγκο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μάριο Γκόμεζ έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους, όμως η απάντηση ήταν άμεση για την Φράμπουργκ, με τον Γκόντορφ να βρίσκει ξανά δίχτυα για το 2-2. Οι φάσεις ήταν πολλές σε εκείνο το διάστηκε και ο Γκόμεζ έκανε το 2-3 για την Στουτγκάρδη στο 56’! Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, ο Βάλσμιντ είχε αρχικά δοκάρι, όμως στο 81’ ήταν πιο εύστοχος για το 3-3! Στο 83’ ο Στέντσελ άφησε την Φράιμπουργκ με 10 παίκτες, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.