Οσασούνα - Θέλτα 2-1: Ανατροπή στο 90', στο καναβάτσο η ομάδα του Γκαρθία

Με γκολ του Αρνάιθ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Οσασούνα έκανε την ανατροπή κόντρα στη Θέλτα και πλέον η ομάδα του Όσκαρ Γκαρθία κινδυνεύει να βρεθεί μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

Το ματς προϊδέαζε για ισοπαλία, η οποία θα ήταν η τρίτη στη σειρά για την Θέλτα και η τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Κανείς δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιημένος μ' αυτό το αποτέλεσμα στις τάξεις της, αλλά σίγουρα θα το προτιμούσαν από την τελική έκβαση του ματς κόντρα στην Οσασούνα.

Η ομάδα της Παμπλόνα πήρε το πάνω χέρι στο ματς με γκολ του Χοσέ Αρνάιθ στο 90' και ολοκλήρωσε την ανατροπή μετά το γκολ ισοφάρισης του Ενρίκ στο 23' για το τελικό 2-1.

Έτσι, το γρήγορο προβάδισμα για την ομάδα του Όσκαρ Γκαρθία από το 10' με γκολ του Μίνα πήγε στράφι και η Θέλτα συνέχισε χωρίς νίκη για έκτο σερί ματς. Αν η Μαγιόρκα πάρει νίκη στο δικό της παιχνίδι, μάλιστα, η διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη θα μειωθεί στους δύο βαθμούς, με τρεις αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε.

Πηγή: gazzetta.gr