Οσασούνα-Λεβάντε 1-3: Εσπασε το… ρόδι με ανατροπή και «τριάρα»

Τους πρώτους τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα κατέκτησε η Λεβάντε, μετά την εκτός έδρας νίκη, επί της Οσασούνα με 3-1.

Οσασούνα και Λεβάντε διασταύρωσαν τα ξίφη τους, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της La Liga. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο. Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν, ωστόσο… άργησαν να το πετύχουν.

Στο 38’ οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Ρομπέρτο Τόρες. Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός της Λεβάντε, αφού υποδέχθηκε με ωραίο τρόπο την μπάλα, στη συνέχεια εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ, νικώντας τον Αϊτόρ για το 1-0.

Η απάντηση της Λεβάντε ήταν άμεση, καθώς τρία λεπτά αργότερα έφεραν και πάλι το ματς στα ίσα. Ο Μοράλες με υπέροχη πάσα έβγαλε για τον Μελέρο, ο οποίος πάτησε περιοχή και με δυνατό σουτ στην κίνηση, έκανε το 1-1.