«Τυφώνας» η Ρεάλ στη Γρανάδα, πλησίασε στο -2 την Ατλέτικο

Η Ρεάλ παραμένει στο... κυνήγι της Ατλέτικο και του τίτλου στην La Liga, αφού πέρασε εύκολα από την Γρανάδα με 4-1 και μείωσε στους δύο βαθμούς την διαφορά.

Η Ρεάλ έβαλε τις… βάσεις για την νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε τέρματα των Μόντριτς στο 17ο λεπτό και Ροντρίγκο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γρανάδα προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε όταν μείωσε με τον Μολίνα στο 71ο λεπτό σε 1-2. Άμεση αντίδραση από την «Βασίλισσα» η οποία μέσα σε 2 λεπτά «καθάρισε» τον αγώνα. Αρχικά ο Οντριοθόλα έκανε το 1-3 στο 75ο και ο Μπενζεμά με εξαιρετικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και εκμεταλλευόμενος λάθη της άμυνας των γηπεδούχων, διαμόρφωσε το 1-4 στο 76ο λεπτό. Το σκορ δεν άλλαξε και η Ρεάλ πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς που την έστειλαν στην 2η θέση με 78 βαθμούς, 2 πίσω από την πρωτοπόρο Ατλέτικο και 2 πάνω από την 3η Μπαρτσελόνα.