Απίστευτο κάζο για την Ατλέτικο Μαδρίτης

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και buzzer beater στο 90ό λεπτό, η Μαγιόρκα άλωσε την έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης που υπέστη καθολική καθίζηση στο τέλος.

Υπάρχουν παιχνίδια που η φετινή Ατλέτικο δεν θυμίζει με τίποτα ομάδα Σιμεόνε, μία ομάδα με πίστη στα πόδια της, η οποία «κλείδωνε» τα παιχνίδια, αρκεί να έβρισκε ένα γκολ.

Μια εβδομάδα πριν το ντέρμπι με την Ρεαλ, οι ροχιμπλάνκος υπέστησαν ολική καθίζηση, σε ένα ματς που δεν τους πήγε τίποτα καλά.

Ο τραυματισμός του Σάβιτς από το 11ο λεπτό έδειξε από νωρίς ότι το βράδυ δεν επρόκειτο να είναι καλό.

Η Ατλέτικο παρότι κινήθηκε στα ρηχά με τον Γκριεζμάν να είναι εκτός παιχνιδιού και τον Λουίς Σουάρες να μένει στον πάγκο για λόγους φρεσκαρίσματος, βρήκε το 1-0 με τον Ματέους Κούνια (68’), ωστόσο αυτό που έγινε στο τέλος κανείς δεν το περίμενε.

Η Ατλέτικο προσπάθησε να σβήσει τον ρυθμό, όμως η Μαγιόρκα ισοφάρισε 1-1 με τον Ρούσο (80’) και έφερε πανικό στους γηπεδούχους

Οι γηπεδούχοι βγήκαν μαζικά μπροστά, όμως στο τέλος έχασαν και τον βαθμό. Ο Ιάπωνας Κούμπο με όμορφη ατομική ενέργεια νίκησε τον Όμπλακ (90’, 1-2) υπέγραψε την τεράστια ανατροπή για τους νησιώτες και βύθισε στην σιωπή ένα ολόκληρο γήπεδο.