Εντυπωσιακή η Μπιλμπάο, απέκλεισε την Μπαρτσελόνα! (vid)

Η Μπιλμπάο κέρδισε με 3-2 την Μπαρτσελόνα στην παράταση και πανηγύρισε την πρόκρισή της στους «8» του Κυπέλλου Ισπανίας.

Σε ένα παιχνίδι με απίστευτες συγκινήσεις και με πέντε γκολ και αμέτρητες συγκινήσεις, η Μπιλμπάο νίκησε 3-2 την κάτοχο Μπαρτσελόνα στην παράταση και την απέκλεισε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ισπανίας.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους Βάσκους, μόλις στο 2' άνοιξαν το σκορ με καταπληκτική λόμπα του Μουνιαΐν.

Ο Φεράν Τόρες άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα ισοφαρίζοντας στο 20’, η Μπιλμπάο πάντως συνέχιζε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες.

Στο 85' το «Σαν Μαμές» πήρε φωτιά, ο Μαρτίνεθ με προβολή έκανε το 2-1 για τη γηπεδούχο, που έβλεπε τη νίκη και την πρόκριση να έρχεται ακόμα πιο κοντά!

Όμως η Μπαρτσελόνα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντάνι Άλβες με ανάποδο ψαλίδι τροφοδότησε άθελά του τον Πέδρι, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε το ματς στην παράταση.

Η Μπιλμπάο είχε και νέα απάντηση, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης ο διαιτητής υπέδειξε μέσω VAR πέναλτι σε χέρι του Άλμπα, ο Μουνιαΐν δεν αστόχησε και 3-2 για την Μπιλμπάο, που στα επόμενα λεπτά φάνηκε πολύ αποφασισμένη, διαφύλαξε το προβάδισμά της κι εν τέλει πανηγύρισε την πρόκριση!