Ήττα στις καθυστερήσεις για Βαλένθια

Με γκολ του Τσάρλες στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης, η Εϊμπάρ έκανε μεγάλη ζημιά στη Βαλένθια! Πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 στο «Μεστάγια», έκανε τεράστιο βήμα για την εξασφάλιση μιας θέσης στη LaLiga και την επόμενη σεζόν, ενώ, η ομάδα του Μαρθελίνο διατηρείται σε αβεβαιότητα για την ευρωπαϊκή της συμμετοχή, έχοντας το μυαλό και στον προσεχή πρώτο ημιτελικό με την Άρσεναλ για το Europa League!

Ακόμα κι αν ξύπνησε κάπως στο δεύτερο ημίχρονο, η Βαλένθια συνάντησε τέτοια αντίσταση που δεν μπορούσε να κάνει τη διαφορά.

Ίσως να αιφνιδιάστηκαν από την εικόνα που έβγαλε το σύνολο του Μεντιλιμπάρ στον αγωνιστικό χώρο του «Μεστάγια», ωστόσο, οι «νυχτερίδες» σίγουρα θα σκέφτονταν και την ευκαιρία που τους παρουσιάζεται φέτος στην Ευρώπη, έχοντας φτάσει στα ημιτελικά του Europa League.

Την ίδια στιγμή, βέβαια, δεν έχουν εξασφαλίσει και την 6η θέση της βαθμολογίας της LaLiga...

Με τον Γκαμεϊρό να χάνει δυο καλές στιγμές λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και κυρίως να σουτάρει πολύ ψηλά σε εξαιρετική ευκαιρία στο 63', το ματς παρέμενε στο 0-0, μέχρι τις καθυστερήσεις.

Στην εκπνοή των 90' ο Σάντι Μίνα αποτυγχάνει να κάνει σωστά την προβολή σε θέση βολής, για να έρθει ο Τσάρλες στο 90' + 3' με δεξί πλασέ να σοκάρει τη Βαλένθια και το «Μεστάγια» γράφοντας το τελικό 1-0 για την Εϊμπάρ!