Ήττα από την Μπάγερν στο πρώτο του Αζάρ (video)

Με τον Μανουέλ Νόιερ σε εκπληκτική βραδιά και τον Μπενζεμά να... χάνει τα άχαστα, η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης στο Χιούστον για το International Champions Cup. Με το 50 στην πλάτη ο Αζάρ στο ντεμπούτο του, τιμώντας τη στιγμή που ο άνθρωπος πάτησε το πόδι του στο φεγγάρι, το 1969...

Οι Βαυαροί τα... χρειάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν δεν είχαν καμία απάντηση στις ευκαιρίες που δημιούργουσε η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν με κύριο εκφραστή τον Καρίμ Μπενζεμά.

Ο Γάλλος φορ έχασε ευκαιρίες, ορισμένες εξ αυτών έκαναν τους συμπαίκτες του να τραβάνε τα μαλλιά τους και τελικά η Μπάγερν ήταν αυτή που απέκτησε το προβάδισμα. Ο Τολισό στο 16ο λεπτό από κακή αμυντική συμπεριφορά των Κουρτουά και Μαρσέλο με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-0.

Η Μπάγερν ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος, στο 67' ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι με πανέμορφο γυριστό σουτ τελείωσε πολύ γρήγορα τη φάση για το 2-0 και στο 70' ο Γκνάμπρι έχοντας ξεφύγει από τα μαρκαρίσματα στο ύψος του πέναλτι έγραψε το 3-0 για τη Μπάγερν.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ροντρίγκο, με το πρώτο του γκολ στη Ρεάλ Μαδρίτης, εκτελώντας επληκτικά ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή στο 85ο λεπτό.

Από: gazzetta.gr