Με βασικό τον Μακσίμοβιτς επέστρεψε στις νίκες

Η Χετάφε επικράτησε 2-0 της Γρανάδα εντός έδρας για την 19η αγωνιστική της La Liga, έχοντας ως βασικό τον Νεμάνια Μακσίμοβιτς.

Η Χετάφε επέστρεψε στις νίκες. Επικράτησε 2-0 της Γρανάδα για την 19η αγωνιστική της La Liga, έφτασε τους 29 πόντους και είναι στο -7 από την εξάδα. Από την άλλη, 19η με 11 πόντους έμεινε η Γρανάδα.

Βασικός στο παιχνίδι και όλο το 90λεπτο έπαιξε ο Νεμάνια Μακσίμοβιτς με τον οποίο έχει συμφωνήσει ο Παναθηναϊκός για να τον κάνει δικό του το καλοκαίρι και προσπάθησε να τον πάρει από τώρα.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Μέισον Γκρίνγουντ, ενώ στο 36' ο Μαγιοράλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Η Γρανάδα είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 59', αλλά η εκτέλεση πέναλτι του Ουζούνι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Αλμερία - Αλαβές 0-3 (10', 88' Ομοροντιόν, 52' πέν. Ριόχα)

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Ράγιο Βαγεκάνο 0-0

Λας Πάλμας - Ρεάλ 1-2 (53' Μουνιόθ / 65' Βινίσιους, 84' Τσουαμενί)

Μπαρτσελόνα - Βιγιαρεάλ 3-5 (60' Γκιντογάν, 68' Πέδρι, 71' αυτ. Μπαγί/ 41' Ζ. Μορένο, 54' Ακομάς, 84' Γκέντες, 90+9' Σέρλοτ, 90+12' Μοράλες)

Μαγιόρκα - Μπέτις 0-1 (45+1' Αλτιμίρα)

Θέλτα - Ζιρόνα 0-1 (20' Πόρτου)

Κάντιθ - Αθλέτικ 0-0

Σεβίλλη - Οσασούνα 1-1 (24' Ρομέρο / 55' Μπούντιμιρ)

Ατλέτικο - Βαλένθια 2-0 (45+5' Λίνο, 57' Ντεπάι)

Χετάφε - Γρανάδα 2-0 (21' Γκρίνγουντ, 36' Μαγιοράλ)