Με Καπούτο η Σασουόλο πήρε την ισοπαλία, παρότι έχανε με 3-1 στο 83'

Η Τορίνο... άγγιξε μία σημαντική εκτός έδρας νίκη αλλά ο Καπούτο είχε άλλη άποψη, κρατώντας... ζωντανή την Σασουόλο, η οποία έχανε με 1-3 στο 83ο και τελικά πήρε την ισοπαλία (3-3). Η ομίχλη ο μεγάλος... πρωταγωνιστής.

Σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο λόγω της δυνατής ομίχλης, η Τορίνο ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο 33ο με τον Λινέτι. Η Σασουόλο αντέδρασε στο 71ο λεπτό με τον Ντούριτσιτς, αλλά οι φιλοξενούμενοι μέσα σε ένα τρίλεπτο έδειξαν να «αγκαλιάζουν» τους τρεις βαθμούς της νίκης. Αρχικά ο Μπελότι έκανε το 1-2 στο 77ο και δύο λεπτά αργότερα ο Λούκιτς το 1-3. Αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Ο Κίρικες με ένα εκπληκτικό γκολ έδωσε το σύνθημα της αντεπίθεσης στο 83ο λεπτό, με τον Καπούτο να «σφραγίζει» την επιστροφή της Σασουόλο στο 85ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.