«Έσωσε την παρτίδα» στο φινάλε η Ίντερ

Η Πάρμα έφτασε μία ανάσα από το «μπαμ» στην 6η αγωνιστική της Serie A, αλλά στις καθυστερήσεις η Ίντερ κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» και να πάρει το βαθμό (2-2) στο «Μεάτσα». Με μία μόλις νίκη σε 5 ματς πριν το αποψινό η ομάδα του Λιβεράνι ήταν το απόλυτο αουτσάιντερ, ωστόσο, κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο 62΄ με τον 33χρονο Ιβοριανό, Ζερβίνιο, να στέλνει δύο φορές τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι «νερατζούρι» ξαναμπήκαν στο ματς πολύ γρήγορά με το τέρμα του Μπρόζοβιτς στο 64΄, πίεσαν για την ισοφάριση και δικαιώθηκαν στις καθυστερήσεις με τον Πέρισιτς.

Μετά από δύο σερί ήττες στη Serie A, η Αταλάντα επέστρεψε στα «τρίποντα» επικρατώντας με 2-1 εκτός έδρας της ουραγού Κροτόνε στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστικής.

Τρία 24ωρα πριν από τη μεγάλη μάχη με την Λίβερπουλ στο Champions League, η ομάδα του Μπέργκαμο «καθάρισε» το ματς από το πρώτο μέρος με τα δύο γκολ του Μουριέλ και παρότι μείωσαν οι γηπεδούχοι πριν τη συμπλήρωση του 45λεπτου δεν πιέστηκε ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κροτόνε έμεινε για 6ο σερί ματς χωρίς νίκη με 5 ήττες και μόλις μία ισοπαλία.