Νίκη της Ουντινέζε

Με το γκολ του Φερνάντο Γιορέντε στο 42ο λεπτό και του Ρομπέρτο Περέιρα στις καθυστερήσεις, η Ουντινέζε νίκησε στο «Φρίουλι» τη Σασουόλο με 2-0, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A. Για τους φιλοξενούμενους ο Κώστας Κυριακόπουλος ήταν βασικός και αγωνίστηκε σε όλο το ματς

Νωρίτερα, ο Ντανιέλε Βέρντε, πρώην άσος της ΑΕΚ, έσωσε τη Σπέτσια, καθώς ισοφάρισε στο τελικό 1-1 στο -εντός έδρας- ματς κόντρα στην Μπενεβέντο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24' με τον Γκάιχ και ο Βέρντε διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 71ο λεπτό. Και οι δύο ομάδες με τη σημερινή ισοπαλία απομακρύνθηκαν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σπέτσια-Μπενεβέντο 1-1