«Κάλυψε» τον Ρονάλντο ο Μοράτα και οδήγησε τη Γιουβέντους στην ανατροπή επί της Λάτσιο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα, η Γιουβέντους έκανε την ολική ανατροπή στο δεύτερο μέρος και με τη νίκη της επί της Λάτσιο (3-1) έμεινε «ζωντανή» στη μάχη του τίτλου, μειώνοντας στο -7 από την Ίντερ, που υποδέχεται την Δευτέρα (8/03) την Αταλάντα.

Χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην ενδεκάδα της η «Μεγάλη Κυρία» πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη στη Serie A, μετά το «στραβοπάτημα» στη Βερόνα κι εξακολουθεί να ελπίζει. Ο Άλβαρο Μοράτα (αντικαταστάθηκε στο 69΄ από τον Κριστιάνο Ρονάλντο) με δύο γκολ ήταν αυτός που «γύρισε» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Με το γκολ του Φερνάντο Γιορέντε στο 42ο λεπτό και του Ρομπέρτο Περέιρα στις καθυστερήσεις, η Ουντινέζε νίκησε στο «Φρίουλι» τη Σασουόλο με 2-0. Για τους φιλοξενούμενους ο Κώστας Κυριακόπουλος ήταν βασικός και αγωνίστηκε σε όλο το ματς.