Μίλαν με την... περσινή συνταγή!

Θετική εντύπωση άφησε η Μίλαν στο φιλικό παιχνίδι με τη Μαρσέιγ! Οι «ροσονέρι» επικράτησαν με σκορ 2-0, με τον Μεσίας και τον Ζιρού να σκοράρουν δυο όμορφα γκολ και να χαρίζουν τη νίκη στην ομάδα τους.

Με φόρα μπήκε η Μίλαν στο ματς. Ο Μεσίας μόλις στο 12ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης άνοιξε το σκορ, με τον Ολιβιέ Ζιρού στο 28’ να κάνει το 2-0 με σουτ βολίδα.

Η Μαρσέιγ δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα, με τους «ροσονέρι» να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα δυο τερμάτων.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τον ίδιο ρυθμό, με τη Μαρσέιγ να μην μπορεί να κάνει κάτι και τελικά να βρίσκεται σε ακόμη δυσκολότερη θέση από το 80 και μετά. Ο Τουρέ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον γαλλικό σύλλογο με 10 παίκτες.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τη Μίλαν να αναδεικνύεται νικήτρια (2-0) στο φιλικό παιχνίδι με τη Μαρσέιγ.

Πηγή: sport-fm.gr