Σοκ στο 96' για τη Νάπολι

Η Κάλιαρι πήρε σπουδαίο βαθμό κόντρα στη Νάπολι αφού στο 96ο λεπτό ο Λουβούμπο ισοφάρισε σε 1-1. Εκτός λόγω τραυματισμού ο Χατζηδιάκος.

Νέα απώλεια βαθμών για τη Νάπολι. Η πρωταθλήτρια Ιταλίας έμεινε χωρίς νίκη για 4η φορά σε πέντε ματς. Αυτή τη φορά αν και κράταγε το τρίποντο μέχρι το 95ο λεπτό ο Λουβούμπο χάρισε «χρυσό» βαθμό στην Κάλιαρι που τα παίζει όλα για να γλιτώσει τον υποβιβασμό.

Λίγες μέρες μετά το 1-1 με την Μπαρτσελόνα, οι Παρτενοπέι δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες στην Serie A μετά την ήττα από τη Μίλαν και την ισοπαλία της Τζένοα.

Ο Ραχμάνι στο 32ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους όμως είδε το VAR να του ακυρώνει το τέρμα για οφσάιντ στην αρχή της φάσης, έτσι στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό ο Οσιμέν έκανε το 0-1 όμως...

Όμως η Κάλιαρι στο τελευταίο δευτερόλεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Λουβούμπο και άφησε τη Νάπολι στο -11 από την 4η θέση!