Καθάρισε μέσα σε ένα πεντάλεπτο τη Λέτσε και ανεβαίνει η Μίλαν!

Πέντε λεπτά χρειάστηκε η Μίλαν για να καθαρίσει τη Λέτσε (3-0) και να ανέβει κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα της Serie A.

Μια καυτή Μίλαν, μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη και… σάρωσε! Οι «ροσονέρι» μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών καθάρισαν το ματς με τη Λέτσε (3-0) και ανέβηκαν κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα της Serie A! Μάλιστα δείχνουν σε εξαιρετική κατάσταση, έχοντας προηγηθεί φυσικά και η μεγάλη νίκη στο ντέρμπι του Μιλάνου κόντρα στην Ίντερ.

Ο Μοράτα στο 38’ άνοιξε το σκορ, με τον Ερναντές στο 41’ να γράφει το 2-0. Ο Πούλισικ χτύπησε στο 43’ για το 3-0, με τη Λέτσε να μην μπορεί να αντιδράσει στην ανωτερότητα των γηπεδούχων.

Με τον ίδιο ρυθμό κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με τη Μίλαν να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και να δημιουργεί συνεχώς προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα. Ο Μπαρτεσάγκι στο 80’ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες, σε ένα χρονικό σημείο βέβαια που δεν επηρέασε ιδιαίτερα τους Μιλανέζους, οι οποίοι πήραν άλλο ένα τρίποντο που τους ανέβασε στην 2η θέση της βαθμολογίας.