«Έσπασε το ρόδι» με Βάγκνερ και… ζωγραφιά Μπρένο!

Η Νέα Σαλαμίνα έσπασε το ρόδι μετά τις δυο ήττες, κερδίζοντας την Ένωση με 2-0, χάρην στα γκολ των Βάγκνερ και Μπρένο. Ο πρώτος σημείωσε το 3ο διαδοχικό γκολ με τη φανέλα της Νέας Σαλαμίνας και ο Βραζιλιάνος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 80’.

Οι ερυθρόλευκοι πήγαν στους τρεις βαθμούς, σε αντίθεση με την Ένωση που έμεινε στον πάτο της βαθμολογίας με μηδέν βαθμούς σε τρεις αγώνες.

Δυνατό ξεκίνημα η Σαλαμίνα, απάντησε η Ένωση

Η Νέα Σαλαμίνα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στα 30 δευτερόλεπτα απείλησε την εστία του Πέτρου, ωστόσο ο νεαρός τερματοφύλακας απέκρουσε δύσκολα στο σουτ του Κρέχιν. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν σε υψηλό ρυθμό, ωστόσο δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίκτυα. Με την πάροδο του χρόνου, η Ένωση ανέβαζε ρυθμό και κατάφερε να ισορροπήσει τον αγώνα. Μάλιστα οι βυσσινί έχασαν 2-3 καλές ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Πρώτη ευκαιρία και 1-0

Στην πρώτη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου, η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ με τον Βάγκνερ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με εξαιρετική κεφαλιά για το 1-0.

Ζωγραφιά από το κόρνερ!

Η Νέα Σαλαμίνα πέτυχε το 2-0 με εξαιρετικό γκολ του Μπρένο στο 80ο λεπτό από απευθείας εκτέλεση κόρνερ!