Ο Φαμπιάνο συνέχισε από εκεί που σταμάτησε...

Ο Φαμπιάνο ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της Ομόνοιας από την πρόκριση με τον Ερυθρό Αστέρα, αφού με τις αποκρούσεις του στα πέναλτι έστειλε τους πράσινους στα playoff του Τσάμπιονς Λιγκ για τα παιχνίδια με Ολυμπιακό.

Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας έδειξε την κλάση του σε άλλο ένα παιχνίδι και κράτησε την Ομόνοια στο 1-0 με εξαιρετικές επεμβάσεις. Ωστόσο η βολίδα του Ελ Αραμπί στις καθυστερήσεις ήταν άπιαστη. Ο Φαμπιάνο για άλλο ένα παιχνίδι ήταν εξαιρετικός και πραγματοποίησε αποκρούσεις μεγάλης κλάσης. Η απόκρουση στην κεφαλιά του Ελ Αραμπί και στην εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά ήταν δυο από τις καλύτερες στιγμές του Φαμπιάνο, ενώ στο πρώτο ημίχρονο ήταν έτοιμος σε δυο μακρινό σουτ.

Σε γενικές γραμμές ο Φαμπιάνο δείχνει να είναι ο… φύλακας άγγελος των πρασίνων και στα 32 του χρόνια είναι στα καλύτερα του.