Πρώτη νίκη με ανατροπή!

Μεγάλη νίκη, την πρώτη της στο πρωτάθλημα και μάλιστα με ανατροπή, πανηγύρισε η Καρμιώτισσα απέναντι στην ΕΝΠ. Η ομάδα των Πολεμιδιών κέρδισε στο «Στέλιος Κυριακίδης» κέρδισε με 2-1, χάρη στα τέρματα των Σάσι στο 79’ και Ρόμο στο 88’. Οι βυσσινί προηγήθηκαν με πέναλτι του Φελίπε στο 4ο λεπτό.

Η ομάδα του Χρυσή Μιχαήλ έδειξε ψυχικά αποθέματα και πήρε μια μεγάλη νίκη. Βρήκε τον τρόπο, έστω και πολύ αργά, να ισοφαρίσει το τέρμα της ΕΝΠ και δυο λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90’ να γυρίσει τον αγώνα με τον Ρόμο.

Έναρξη αγώνα

1' Ο Μπελόνε έκανε το σουτ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη.

4΄ ΓΚΟΛ! Η ΕΝΠ ανοίγει το σκορ με πέναλτι του Φελίπε

20' Καλή φάση για την ΕΝΠ για το 0-2. Ο Φελίπε έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα λίγο έξω.

44' Μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα! Ο Χατζηβασίλης από πλεονεκτική θέση δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα!

Τέλος ημιχρόνου 0-1

Έναρξη β' ημιχρόνου

57' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Κυριακίδης νίκησε στο τετ α τετ τον Μπαλοτέλι

58' Ο Σασί έκανε το κοντινό πλασέ, η μπάλα άουτ!

79' ΓΚΟΛ! Η Καρμιώτισσα ισοφαρίζει σε 1-1 με κεφαλιά του Σάσι

88' ΓΚΟΛ! Γυρίζει τον αγώνα η Καρμιώτισσα με τον Ρόμο και προηγείται με 2-1