Χατ-τρικ Μπάμπιτς και τεσσάρα η ΑΕΛ στο ημίχρονο!

Έκανε ότι ήθελε η ΑΕΛ στο σημερινό παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας. Για 45 λεπτά η ΑΕΛ ήταν η μοναδική ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, καταπίνοντας την ομάδα του Απόστολου Μακρίδη. Η ΑΕΛ έκανε το πιο παραγωγικό της ημίχρονο για φέτος, αφού για φέτος πρώτη φορά πετυχαίνει τέσσερα γκολ. Το είχε πετύχει βέβαια και στον αγώνα κυπέλλου με αντίπαλο την Ομόνοια Ψευδά.

Ο Μπάμπιτς πέτυχε μαγικό χατ- τρικ, είναι το πρώτο του στην ποδοσφαιρική του καριέρα και ο Ντούσαν Κέρκεζ έχει κάθε λόγο να χαίρεται για τον MVP του αγώνα από το πρώτο μέρος. Ο 22χρονος φορ παιχνίδι με παιχνίδι ανεβάζει την απόδοση του τόσο σε προσωπικό επίπεδο όσο και σε ομαδικό, αφού τα γκολ του έχουν πολλαπλά ωφέλη. Στο 4-0 του ημιχρόνου σκόραρε και ένα γκολ ο Τόρες.