Ντέρμπι... λεπτομέρειας!

Όσο πλησιάζει η ώρα, άλλο τόσο κορυφώνεται και η αγωνία στις τάξεις του κόσμου για το ντέρμπι στη πρωτεύουσα Ομόνοια-Ανόρθωση στις 20:00.

Μία αναμέτρηση αρκετά ενδιαφέρουσα, αμφίρροπο 90λεπτο, παιχνίδι που θα ριθεί στις λεπτομέρειες. Χένινγκ Μπεργκ και Τιμούρ Κετσπάγια έχουν αμφότεροι απουσίες για τη σημερινή αναμέτρηση, αφού από πλευράς Ανόρθωσης απουσιάζουν οι Βργκοτς, Τορνίκε Οκριασβίλι και Γέβγεν Σέλιν, ενώ από πλευράς Ομόνοιας ερωτηματικό αποτελεί ο Κακουλής όπως και ο Μαυρίας. Ντούρις - Φαμπιάνο είναι οι ποδοσφαιριστές που μένουν εκτός. Ο Μποτεάκ επανήλθε στο ματς με την Καρμιώτισσα, δύσκολα όμως θα πάρει φανέλα βασικού.

Οι τελευταίες δέκα αναμετρήσεις των δύο αντιπάλων, μετρούν έξι ισοπαλίες, στατιστικό που δείχνει ότι τα μεταξύ τους παιχνίδια είναι της λεπτομέρειας και σημαντικό προβάδισμα στη διάρκεια της αναμέτρησης, θα έχει η ομάδα που θα σκοράρει πιο νωρίς.

1. Ανόρθωση-Ομόνοια 1-1
  2. Ομονοια-Ανόρθωση 1-1
  3. Ανόρθωση-Ομόνοια 0-0
  4. Ανόρθωση-Ομόνοια 0-0
  5. Ομόνοια-Ανόρθωση 1-1
  6. Ανόρθωση-Ομόνοια 2-1
  7. Ομόνοια-Ανόρθωση 1-2
  8. Ανόρθωση-Ομόνοια 1-2