Κ.Δημητρίου: «Πρέπει να το διαχειριστούμε, δεν μας βγήκε ο αγώνας»

Δείτε τι δήλωσε από πλευράς ΑΕΚ ο Κυριάκος Δημητρίου στο post-game από την Αρένα.

«To σκορ δεν αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα, όμως συγχαίρουμε την Ομόνοια για τη νίκη της. Ο αντίπαλος ήταν ουσιαστικός στο πρώτο ημίχρονο και εκεί τελείωσε και ο αγώνας. Θα μπορούσε η εικόνα να ήταν διαφορετική και με το δοκάρι που είχαμε. Με σκορ 3-0 στο πρώτο μέρος, είναι δύσκολο ν' ανατρέπουν τα πράγματα στην επανάληψη. Δεν μας βγήκε ο αγώνας. Πρέπει να το διαχειριστούμε, έχουμε την Τετάρτη ένα μεγάλο παιχνίδι, θα πρέπει ν' ανασυνταχθούμε άμεσα για το ματς της Τετάρτης. Να προσπαθήσουμε να πάρουμε με όλες μας τις δυνάμεις τη νίκη. Θέλαμε διαφορετική κατάληξη, όμως η απογοήτευση θα πρέπει να μείνει στην άκρη. Οι ισορροπίες είναι λεπτές και ο δρόμος είναι μακρύς, δεν μπορούμε να μιλάμε για κομβικά παιχνίδια. Ανά πάσα στιγμή μπορούν να συμβούν τα πάντα, δεν έχουμε τα περιθώρια να σταθούμε άλλο σε αυτό το ματς. Οφείλουμε να δουλέψουμε»