Σακκάς: "Στόχος η παραμονή"

Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Δόξας Κώστας Σακκάς και τη νίκη της ομάδας του με 1-0 επί της ΕΝΠ.

Τι είπε:

Αρχικά... "Ήταν ένας πολύ σημαντικό παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπου τα τελευταία πέντε παιχνίδια έχασε μόνο από την Ομόνοια. Καταφέραμε να κερδίσουμε παρόλο που δεν είχαμε μεγάλη διάρκεια καλού παιχνιδιού. Κατά διαστήματα ήμασταν καλοί. Πετύχαμε πρώτοί γκολ, δεχθήκαμε πίεση ειδικά στο δεύτερο μέρος από στημένες μπάλες όμως καταφέραμε να μη δεχθούμε γκολ. Στην κόντρα μπορούσαμε να σκοράρουμε αν ήμασταν πιο προσεκτική.. Είμαστε ευχαριστημένοι γιατί σε τέτοια παιχνίδια σε αυτή την περίοδο θέλουμε νίκη έστω και αν δεν είμαστε καλοί. Μετά από την ήττα με την ΑΕΛ που δεν ήμασταν καλοί, θέλαμε πολύ τη νίκη και ευτυχώς τα καταφέραμε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους παίκτες μου. Πολλά συγχαρητήρια. Είναι μια δύσκολη περίοδος με πολλά προβλήματα όμως είναι εκεί και το παλεύουν”

Για τον στόχο της εξάδας… “Αυτά τα έχουμε πει πολλές φορές πρώτιστος στόχος είναι η παραμονή στην κατηγορία σε ένα πρωτάθλημα που υποβαθμίζονται 4 ομάδες. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί και προς τα κάτω. Θέλαμε να τελειώσουμε με το θέμα διαβάθμιση και να μείνουμε κοντά στην εξάδα. Μας ευχαριστεί γιατί είμαστε εκεί κοντά και θα το παλέψουμε. Η διαφορά δεν είναι μεγάλη και πρέπει να κοιτάζουμε και προς τα κάτω".