«Λεπτομέρειες δεν ήταν οι ευκαιρίες του Απόλλωνα, αλλά...»

Εμφανώς απογοητευμένος από την απώλεια δύο βαθμών και μιας σπουδαίας νίκης επί του πρωτοπόρου της βαθμολογίας ήταν ο Χρύσης Μιχαήλ μετά το 1-1 της Καρμιώτισσας με τον Απόλλωνα.

«Αν με ρωτούσε κάποιος πριν το παιχνίδι, δεν θα έλεγα όχι σε μια ισοπαλία με τον πρωτοπόρο, Αλλά όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, στο τελευταίο λεπτό που προστέθηκε, στην τελευταία λεπτομέρεια, δεν κρατήσαμε το τρίποντο. Είμαι λυπημένος για την προσπάθεια και τους κόπους των παικτών, για μια λεπτομέρεια να μην κρατήσουμε αυτή τη μεγάλη νίκη.

Έχουμε πλέον μπροστά μας τον επόμενο τελικό, με τέτοιες εμφανίσεις, με τέτοιες δυνάμεις που δείχνουν τα παιδιά δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτή η ομάδα θα πάει β’ κατηγορία. Καλή συνέχεια στον Απόλλωνα.

Σήμερα χάθηκε ένας παλαίμαχος φίλος, τα ειλικρινή συλλυπητήρια σους οικείους του, όλοι θα τον θυμούνται πάντα έναν λεβέντη.

Λεπτομέρειες δεν ήταν οι ευκαιρίες του Απόλλωνα, αλλά το ενάμισι λεπτό που προστέθηκε στις καθυστερήσεις και η αδυναμία μας να κρατήσουμε την μπάλα στο κόρνερ ή να κάνουμε μια εύκολη απομάκρυνση από την περιοχή μας. Αυτό το λέω χωρίς να χρεώνω κάτι στους παίκτες μου. Και θέλω να υπογραμμίσω την απόδοση του νεαρού μας τερματοφύλακα», ανέλυσε ο τεχνικός του συλλόγου από τα Πάνω Πολεμίδια.