Έγινε της ανατροπής με την Δόξα κερδισμένη

Σε ένα παιχνίδι που έγινε της ανατροπής η Δόξα επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Πάφο μέσα στην έδρα της με 3-2.

Η ομάδα του Λούκα Χατζηλούκα προηγήθηκε στο σκορ στο 26ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ. Στο 29ο λεπτό η Πάφος έφερε τον αγώνα στα ίσια με κεφαλιά του Κούλς.

Αρχές τις επανάληψης η Πάφος και στο 49ο λεπτό με νέο πέναλτι πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Ανγκούλο. Η συνέχεια όμως άνηκε στην ομάδα της Δόξας.

Αρχικά στο 61ο λεπτό και πάλι από την άσπρη βούλα και με τον Σαντίκ έφερε τον αγώνα στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 2-2 και στο στο 74ο λεπτό ο Παβλόφ με το πρώτο του φετινό γκολ έδωσε την νίκη στη Δόξα.

Η Δόξα ανέβηκε στους 14 βαθμούς στους 8 έμεινε η ομάδα της Πάφου.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα και νίκη για τη δόξα με 3-2 επί της Πάφου.

83' Αλλαγή για την Δόξα εκτός ο Κάρλος στη θέση του ο Χατζηβασίλης.

81' Αλλαγή για την Πάφο εκτός ο Χούλτ στην θέση του ο Τσοκούντ.

78' Αλλαγή για την Πάφο εκτός ο Κούλς στην θέση του ο Πολίτζι.

74' 3-2 για τη Δόξα με όμορφο πλασέ του Παβλόφ.

68’ Αλλαγή για την Πάφο εντός ο Παναγιώτου εκτός ο Ζάντερ

61' 2-2 Ισοφαρίζει η Δόξα με την εύστοχη εκτέλεση του Σαντίκ.

60' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Δόξα σε ανατροπή του Ζάλτ.

55' Αλλαγή για τη Δόξα, εκτός ο Ευσταθίου στη θέση του ο Παβλόφ.

53' Σουτ του Ανγκούλο μαζεύει ο τερματοφύλακας της Δόξας.

49' 1-2 η Πάφος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανγκούλο.

48' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Πάφο σε ανατροπή του Ανγκούλο από τον Ευσταθίου.

46' Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

31' Κεφαλιά του Κούλς στην γραμμή μαζεύει την μπάλα ο Γκρεμλς.

29’ 1-1 ισοφαρίζει ο Ράζιτς με κεφαλιά.

28’ Εντυπωσιακή επέμβαση του Γκρεσμλ σε φαουλ του Ανγκούλο.

26' 1-0 για την Δόξα με την εσύτοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ.

25' Κίτρινη και στον Χόλτ.

25' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Δόξα σε χέρι του Χόλτ.

24' Καλό σουτ από τον Σαντίκ η μπάλα λίγο έξω.

20' Κίτρινη στον Μιτρέα.

11' Αναγκαστική αλλαγή για τη Δόξα, εκτός ο Μπόλιεβιτς στην θέση του ο Τίνκου.

4' Ο Κούλς κάνει το σουτ η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Γκρέμσλ.

1' Άρχισε ο αγώνας στο Μακάρειο.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Ευσταθίου (55' Παβλόφ), Μουκτάρης, Σαντίκ, Λουίς Κάρλος (83' Χατζηβασίλης), Μπόλιεβιτς (11' Τίνκου), Ασαμόα, Ζατλ, Μιτρέα, Νελσίνιο.

Πάφος: Μολ, Χολτ (81' Τσοκούντ), Σιρόκ, Ράσιτς, Ζάντερ (68' Παναγιώτου), Κουλς (78' Πολίτζι), Φόλπρεχτ, Μπάνγκαρντ, Ντέιμεκ, Ζίβουλιτς, Ανγκούλο.