Το 9ο και 3ο δεν ήταν αρκετό

Σπάζει το ένα ρεκρο πίσω από το άλλο με την φανέλα της Ανόρθωσης ο Οκριασβίλι. Χθες κόντρα στον Απόλλωνα πέτυχε 2 τέρματα (το ένα ακυρώθηκε), έφτασε τα 9 με την φανέλα της Κυρίας ωστόσο και πάλι δεν ήταν αρκετό.

Διέλυσε το προσωπικό του ρεκορ σκοραρίσματος σε μια χρονιά σε θεσμό πρωταθλήματος αλλά και πάλι αυτό δεν συνοδεύτηκε με κάποια επιτυχία.

Ο Γεωργιανός από τα 9 τέρματα που πέτυχε μέχρι και σήμερα τα 3 είναι πάνω στον Απόλλωνα με την ομάδα του στα δυο να κερδίζει τον βαθμό της ισοπαλίας και στο άλλο να ηττάτε με 1-3.

Ακόμη και χθες είδε την ομάδα να κρατά την νίκη μέχρι και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Γκεριέ με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Απόλλωνα σε 1-1 στερώντας στην Κυρία να πάρει τη νίκη με γκολ του Οκριασβίλι.