Τα έκανε (σχεδόν) όλα

Άλλη μια μεγάλη εμφάνιση από τον Ιωάννη Κούσουλο στον αγώνα με τον Ολυμπιακό. Ο εκ των αρχηγών των πρασίνων έκανε όλη την δουλειά στο κέντρο και μαζί με τον Γκόμεθ στο δεύτερο ημίχρονο κράτησαν την ομάδα μέσα στο παιχνίδι δημιούργησαν και έφτιαξαν προϋποθέσεις για να φτάσει η ομάδα πιο γρήγορα στο δεύτερο τέρμα που θα της έφερνε και ηρεμία στο παιχνίδια.

Κάτι όμως που άργησε να γίνει (στο 90+2) από ασίστ του Κούσουλου ο οποίος έβγαλε τον Τζιωνή απέναντι από τον Μιχαήλ για το 2-0.

Προηγουμένως ο Κούσουλος δοκίμασε κυρίως από μακρινή απόσταση να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού χωρίς αποτέλεσμα ενώ έχασε και μοναδική ευκαιρία στο 50ο λεπτό με την γυριστή κεφαλιά με τον Μιχαήλ να διώχνει πάνω στην γραμμή.  Και ήταν αυτός που κέρδισε το φαουλ με το οποίο η ομάδατου Μπέργκ πήρε το προβάδισμα στο σκορ από την επευθείας εκτέλεση φαουλ του Τσέποβιτς.

Ο 24χρονος μεσοαμυντικός έφτασε τις 31 συμμετοχές φέτος στο πρωτάθλημα με την φανέλα της Ομόνοιας και είναι στην κορυφή της σχετικής λίστας. Έδωσε δυο ασιστ ενώ πέτυχε και 4 τέρματα.