Δραματικό φινάλε με χαμένη την Ανόρθωση

Ανόρθωση και Πάφος έμειναν στο 2-2, σε ένα παιχνίδι με δραματικό φινάλε, όπου οι δυο ομάδες έχασαν μεγάλες ευκαιρίες. Συγκεκριμένα από το 86’ μέχρι το 88’ ο Κατσαράβα είχε τρεις μεγάλες ευκαιρίες, ενώ ο Αγκούλο έχασε τεράστια ευκαιρία στο 90’.

Με αυτή την ισοπαλία, η ομάδα του Στρέπελ σταμάτησε ένα νικηφόρο σερί μέσα στην έδρα της και έμεινε στους 20 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Πάφος έφτασε τους 12.

Το σκορ άνοιξε στο 13' η Πάφος με αυτογκόλ του Σίλντενφελντ, ενώ στο 23' ισοφάρισε σε 1-1 ο Κατσαράβα. Η Ανόρθωση έκανε την ανατροπή στο 51' με αυτογκόλ του Ντόβμπνια και ο Νέμετς διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 67'.

Δείτε ΕΔΩ το LIVE.

Αυτογκόλ ο «Σίφο», απάντησε ο Νίκα

Η Ανόρθωση δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, ωστόσο με την πάροδο του χρόνου πήρε πρωτοβουλίες και ήταν καλύτερη. Πάνω στο σημείο που η Ανόρθωση έδειχνε να πατά καλύτερα, από αντεπίθεση της Πάφου στο 13’ ήρθε το αυτογκόλ του Σίλντενφελντ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Δημητρίου μετά από σέντρα στην περιοχή. Δέκα λεπτά αργότερα, η Ανόρθωση απάντησε στο γκολ της Πάφου , με τον Κατσαράβα να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίκτυα του Μολ και να ισοφαρίζει σε 1-1.

Ανατροπή με το ίδιο νόμισμα, ισοφάρισε ο Νέμετς

Η Ανόρθωση νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή με τον ίδιο τρόπο που έμεινε πίσω στο σκορ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 51’, ο Ντόβμπνια έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της Πάφου και έδωσε προβάδισμα στην Ανόρθωση. Μετά το γκολ της Ανόρθωσης, οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο. Στο 67’ ο Νέμετς εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Δημητρίου και έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα, ισοφαρίζοντας σε 2-2.