Απογοητευμένος Τριτσκόφσκι: «Δεν ήταν ανάγκη να τελειώσει έτσι...»

Το τέρμα του στο πρώτο ημίχρονο έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού, ωστόσο ο Ιβάν Τριτσκόφσκι δεν κατάφερε να συνδυάσει τα 34α γενέθλιά του με νίκη, καθώς η ΑΕΚ υπέκυψε με 2-1 στον Ολυμπιακό στο Μακάρειο.

«Έπρεπε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι με ένα δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Μετά την ανάπαυλα δεν είχαμε ευκαιρίες και δεχτήκαμε δύο γκολ. Υπάρχει απογοήτευση, δεν ήταν ανάγκη να τελειώσει έτσι το παιχνίδι, αλλά συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την προσπάθεια, τη θέληση, το πάθος, άξιζε τη νίκη.

Προσωπικός μου στόχος είναι να ωθώ διαρκώς τον εαυτό μου σε μεγαλύτερα επιτεύγματα και να βοηθώ την ομάδα, διότι ουδείς είναι πάνω από αυτήν και χωρίς αυτήν δεν μπορείς να πετύχεις το παραμικρό.

Θέλουμε να τελειώσουμε αυτήν την περίπλοκη  σεζόν όσο το δυνατόν καλύτερα, είναι πολύ νωρίς να μιλήσουμε για την επόμενη. Μπορούμε πάντως να μάθουμε από τα λάθη αυτής της σεζόν και, αφού γεμίσουμε τις μπαταρίες το καλοκαίρι, να κάνουμε καλύτερη δουλειά για τη νέα χρονιά», δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο Σκοπιανός αρχηγός των Λαρνακέων.