Νίκη γοήτρου για τον ΑΠΟΕΛ στο Παραλίμνι

Η ΕΝΠ υποδέχθηκε τον ΑΠΟΕΛ για την 13η αγωνιστική της Β' φάσης του πρωταθλήματος στον Β' όμιλο και οι γαλαζοκίτρινοι πήραν τη νίκη με 0-1.

Το μοναδικό γκολ στον αγώνα πέτυχε ο Κατσαντώνης στο 41' και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν μια νίκη γοήτρου που τους ανεβάζει στους 57 βαθμούς. Οι βυσσινοί παρέμειναν στους 34.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης και όλα όσα έγιναν στο ''Τάσος Μάρκου''.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

ΕΝΠ: Πέτρου, Μπελόνε, Ντένινγκ, Θεοδώρου, Κοσμά, Μπαρμπόσα, Κολοκούδιας, Στυλιανίδης, Μπάλαζιτς, Μαυρουδής, Μαρκόσκι

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο, Σάντος, Ντε Βινσέντι, Μερκής, Ανουάρ, Κατσαντώνης, Κλωναρίδης, Ζαμπάλα, Γεωργίου, Τσουτσούκης, Κούτσακος

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΑΠΟΕΛ κερδίζει με 0-1 την ΕΝΠ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κατσαντώνης στο 41'

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

85' Έξω οι Τσουτσούκης και Κατσαντώνης, μέσα οι Βρόντης και Δημητρίου για τον ΑΠΟΕΛ

79' Νέα αναγκαστική αλλαγή για την Ένωση. Έξω ο Κολοκούδιας, μέσα ο Παντελής Γαβριήλ

76' Έξω ο Μαυρουδής, μέσα ο Φλουρής για την ΕΝΠ. Επίσης ο Μουλαζίμης πήρε τη θέση του Μπαρμπόσα (αναγκαστική αυτή η αλλαγή)

71' Άλλες δύο αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Έξω οι Ανουάρ και Κούτσακος, μέσα οι Λουντέμο και Γουίλερ

68' Σουτ από τον Θεοδώρου, μαζεύει ο Ουζόχο

65' Κίτρινη στον Κοσμά

63' Παραμένει το 0-1 στην αναμέτρηση

Αναγκαστική αλλαγή

58' 'Εξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Σιέλης. Πρώτη αλλαγή και είναι αναγκαστική για τον ΑΠΟΕΛ

56' Καλό σουτ από τον Ντένινγκ, η μπάλα λίγο έξω

55' Κίτρινη στον Ανουάρ

52' Παραμάνει το 0-1 στο ''Τάσος Μάρκου''

46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον ΑΠΟΕΛ να κερδίζει 0-1 την ΕΝΠ. Το μοναδικό γκολ μέχρι τώρα σημείωσε ο Κατσαντώνης στο 41'

41' Ο ΑΠΟΕΛ κάνει το 0-1 μετά από ομαδική προσπάθεια. Τελικός αποδέκτης ο Κατσαντώνης και μέσα από την μικρή περιοχή ο Κύπριος φορ των γαλαζοκίτρινων πέτυχε το 2ο φετινό του τέρμα

39' Χωρίς γκολ η αναμέτρηση μέχρι τώρα

30' Από μια καλή φάση οι δύο ομάδες, παραμένει το 0-0

25' Κίτρινη για τον Κούτσακο

23' Σουτ από τον Μαρκόσκι, η μπάλα έξω

19' Κίτρινη στον Κλωναρίδη

15' Αργός ο ρυθμός, χωρίς γκολ το παιχνίδι στο Παραλίμνι

10' Ο Ανουάρ δεν μπορεί να βρει καλά τη μπάλα, μαζεύει ο Πέτρου και παραμένει το 0-0

7' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα

- 'Εναρξη στην αναμέτρηση

Κουβέντα με τον κόουτς

19:55 Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

«Περιμένω ακόμη να με ενημερώσει ο πρόεδρος για να...»

19:45 Η προθέρμανση τελείωσε, άπαντες πήγαν στα αποδυτήρια και σε λίγο θα επιστρέψουν για το πρώτο σφύριγμα