Ισόπαλο το φιλικό και μισή ώρα... Μπέζιακ

Ισόπαλο το φιλικό προετοιμασίας του ΑΠΟΕΛ με την FC Ural, παιχνίδι που διεξήχθη στο ΓΣΠ και ήταν κλειστό για το κοινό. Η φιλοξενούμενη ομάδα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, ενώ τρία λεπτά μετά ο ΑΠΟΕΛ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Αρτυματά. Το γκολ για το 2-1 ήρθε στο 72' από τον Κατσαντώνη, ενώ στο 90' ο ΑΠΟΕΛ δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης για το τελικό 2-2. Για 30 λεπτά αγωνίστηκε το μεταγραφικό απόκτημα του ΑΠΟΕΛ Μπέζιακ.

Η εξέλιξη του φιλικού:

TΕΛΙΚΟ 2-2

90' 2-2 στο 90’ από την Ural

88' Μέσα οι Σωκράτους, Παπαδόπουλος, Χαραλάμπους, εκτός οι Μιλάνοφ, Καρλάο και Αλωνεύτης

85' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ μέσα ο Θεοδουλίδης έξω ο Ρομό.

81' Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ: Εκτός οι Αντωνίου, Κάσινι μέσα Καραγιάννης και Κούκου

72' Μπροστά στο σκορ ο ΑΠΟΕΛ 2-1 με τον Κατσαντώνη

Αρχίζει το β' ημίχρονο

33' Ισοφαρίζει ο ΑΠΟΕΛ 1-1 με τον Αρτυματά

30' μπροστά η φιλοξενούμενη ομάδα με 0-1