Κι όμως, ο Στορ... άργησε 18 δευτερόλεπτα!

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησής του με την ΠΑΕΕΚ ο Απόλλωνας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι παίκτες του Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ άλλαξαν 11 πάσες, προτού ο Λούκα Στορ στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πρότσεκ για το 1-0. Για τον 23χρονο Σλοβένο επιθετικό ήταν το πρώτο τέρμα στη σεζόν, δεν ήταν ωστόσο και το γρηγορότερο αυτής της αγωνιστικής περιόδου.

Ο Στορ άφησε μεν πίσω του τον Σεμέδο της Πάφου, ο οποίος στην πρεμιέρα είχε σκοράρει κόντρα στον ΑΠΟΕΛ με τη συμπλήρωση ενός λεπτού, όχι όμως και τον Κέβιν Γιάνσεν της ΠΑΕΕΚ!

Ο Ολλανδός μέσος των νεοφώτιστων είχε ανοίξει το σκορ στο 32ο δευτερόλεπτο του εντός έδρας αγώνα της ομάδας του με την ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής!