«Απόψε δεν καταλάβαμε γιατί δεν μείναμε με παίκτη παραπάνω από το α' ημίχρονο»

Με αφορμή την αποβολή του Γκουστάβο Λέντες στον εκτός έδρας αγώνα με τον Άρη ο Κυριάκος Δημητρίου τόνισε μετά το 0-0 της ΑΕΚ με τον ΑΠΟΕΛ στην Αρένα πως οι Λαρνακείς θα έπρεπε να έχουν αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα από το πρώτο ημίχρονο.

Μολονότι δεν αναφέρθηκε σε συγκεκριμένη φάση, το πιθανότερο ήταν πως αναφερόταν σε εκείνη του 36', όταν οι παίκτες των γηπεδούχων ζήτησαν τη δεύτερη κίτρινη στον Λουντεμό για μαρκάρισμά του στο Μάμα.

«Πιο πικρή γεύση δεν μπορούσε να μας αφήσει έπειτα από ένα τέτοιο πρώτο ημίχρονο. Κυριαρχήσαμε, φτιάξαμε πολλές ευκαιρίες, δεν τις κάναμε όμως γκολ, και αυτό μας στοίχισε στο τέλος της ημέρας.

Να σημειώσω κάτι γιατί πρέπει να λέμε πλέον και τα αυτονόητα: Πριν δύο εβδομάδες, αλλά και στο διάστημα που μεσολάβησε, δεν καταλάβαμε γιατί μείναμε με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο. Απόψε δεν καταλάβαμε γιατί δεν μείναμε με παίκτη παραπάνω από το πρώτο ημίχρονο…», σχολίασε ο εκπρόσωπος Τύπου της ΑΕΚ.